BAS 3536 2

Hokeiści Unii Oświęcim odnieśli dwa arcyważne zwycięstwa w ubiegły weekend. Na początek w piątek po wyrównanym boju z MH Automatyką Gdańsk pokonali 3:2.
Na lodowisku w Oświęcimiu natomiast biało-niebiescy sprawili niespodziankę wygrywając w Derbach Małopolski z Comarch Cracovia 3:2. Następny mecz podopieczni Jirziego Szejby zagrają już w najbliższy wtorek 10.01 o godz.18:00 w Jastrzębiu będzie to zaległy mecz 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi.

MH Automatyka Gdańsk – KS Unia Oświęcim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
1:0 Jan Steber – Petr Polodna – Josef Vitek (03:15)
1:1 Peter Tabacek – Martin Kasperlik – Radim Haas (16:56)
1:2 Radim Haas – Martin Kasperlik (20:44)
2:2 Vlastimi Bilcik – Mikhail Samusenko – Jan Steber (34:18)
2:3 Peter Tabacek – Mateusz Gębczyk – Jerzy Gabryś (42:42, w przewadze)

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (główny) – Sławomir Szachniewicz i Wojciech Moszczyński (liniowi)
Minuty karne: 2 – 0
Strzały: 30 – 30

MH Automatyka Gdańsk: Gorodetsky – Bilcik, Maciejewski; Steber, Polodna, Vitek; Lehmann, Mund (2); Szczerbakow, Stasiewicz, Samusenko – Dolny, Wysocki; Skutchan, Pesta, Marzec – Kantor, Różycki, Wrycza.
Trener: Andrei Kovalev

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Vosatko, Bezuska; Piotrowicz, Danecek, S. Kowalówka – Gebczyk, Gabryś; Haas, Tabacek, M. Kasperlik – Saur, Paszek; Wanat, Rufer, Wojtarowicz – Iwaniak, Krzak, Lacheta.
Trener: Jirzi Szejba

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
1:0 - Wojciech Wojtarowicz - Lubomir Vosatko, Peter Bezuška (5:21),
2:0 - Sebastian Kowalówka - Lubomir Vosatko, Jan Daneček (16:11),
3:0 - Ondřej Kasperlik - Jan Daneček, Lubomir Vosatko (18:46),
3:1 - Lukáš Zíb - Petr Šinágl, Petr Kalus (32:21, 5/4),
3:2 - Tomáš Sýkora - Lukáš Zíb, Petr Kalus (38:28).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (główny) – Michał Kogut, Patryk Puławski (liniowi).
Minuty karne: 8 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 26 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Filipa Drzewieckiego).
Strzały: 30-44.
Widzów: ok 1800.

Unia: Fikrt – Vosatko, Bezuška; Wojtarowicz, Daneček, S. Kowalówka – Gębczyk (2), Gabryś (2); Haas, Tabaček (2), M. Kasperlík – Šaur, Paszek; Wanat, Rufer, Piotrowicz oraz O. Kasperlík, Lacheta.
Trener: Jiří Šejba.

Cracovia: Radziszewski (od 20:01 Łuba) - Zíb (2), Dąbkowski (2); Sykora, Šinágl, Kalus (4) - Rompkowski, Noworyta; Urbanowicz, Bryniczka (2), Drzewiecki (10) - Kruczek (2), Wajda; Da Costa, Dziubiński, Kapica (2) - Szurowski, Dutka; Paczkowski, Zygmunt (2), Domogała.
Trener: Rudolf Roháček.